Już 8 września we Wrocławiu odbędzie się konferencja Transport Manager Meeting. Organizatorzy, jak zawsze, stanęli na wysokości zadania, zapewniając uczestnikom wykłady i prezentacje na najwyższym poziomie. Będzie więc o fali przepisów o delegowaniu pracowników zalewającej kolejne europejskie kraje, o odrzuceniu żółtej kartki przez Komisję Europejską i konsekwencjach takiej decyzji, czy o sposobach na przeciwdziałanie nadużyciom wśród kierowców zawodowych. A to dopiero początek…
Czasopismo Transport Manager oraz związek pracodawców Transport i Logistyka Polska, partner merytoryczny wydarzenia, zapraszają na konferencję Transport Manager Meeting już 8 września w hotelu Novotel we Wrocławiu.
Konferencja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do godz. 18:00, a w jej trakcie zaplanowano szereg merytorycznych wykładów i prezentacji. Udział w tym wydarzeniu dla menedżerów sektora transportu, spedycji, logistyki i produkcji jest bezpłatny!
W programie:
- Płaca minimalna – nowa zaraza Europy – do grona zarażonych dołączyły Węgry i Włochy (Paweł Judek, Kancelaria Prawna Działyński Judek)
- Loi Macron w praktyce. Szacowanie ryzyka czy nabijanie w koszty? (Iwona Szwed, Biuro Prawne Arena 561)
- Czy Francja uchyli przepisy o delegowaniu pracowników w transporcie międzynarodowym? Szanse, możliwości, skutki (Joanna Jasiewicz, Kancelaria Prawna Gide, Loyrette, Nouel)
- „Żółta Kartka” odrzucona. Co dalej z dyrektywą o delegowaniu? Konsekwencje dla transportu (Maciej Wroński, Transport i Logistyka Polska)
- Jak bronić się przed zarzutem przemytu do Wielkiej Brytanii towarów i ludzi? (Gary Bromelow, kancelaria prawna Saunders Solicitors, Katarzyna Boguslawska, Carter Lemon Camerons LLP, Londyn)
- Brexit – czego mogą się obawiać polscy przewoźnicy wożący do Wielkiej Brytanii? (Łukasz Chwalczuk, Kancelaria Prawna Iuridica)
- Skuteczne strategie windykacji należności transportowych w Niemczech (Martin Pfnür, Kancelaria Prawna Balduin Pfnür & Partner)
- Zasady przeciwdziałania nadużyciom wśród kierowców – kradzieże paliwa lub towarów albo prywatny przewóz, itd. Jak to zwalczać? (Dominika Stępińska-Duch, Kancelaria Prawna Raczkowski Paruch)
- BP FleetMove oraz BP FleetExpert – Narzędzia pozwalające na pełną kontrolę nad kosztami w firmie transportowej (Karol Chramęga, BP Europe SE)
- Pokolenie „Y” – jak z nim współpracować? Jak nim zarządzać? (Krzysztof Sarnecki, Quest Change Managers)
- Nowy projekt Ministerstwa Rozwoju – od 1 stycznia 2017 r. łatwiej będzie zatrudniać pracowników spoza Unii Europejskiej (Wiktoria Cieślikowska, Kancelaria Prawna MDDP Sobońska, Olkiewicz i Wspólnicy)
- Zmowa (cenowa) i kara. Komisja Europejska ukarała producentów ciężarówek
Konferencja TMM to też możliwość nawiązania kontaktów biznesowych oraz uzyskania profesjonalnych porad od prawników i ekspertów. Wśród uczestników TMM zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów konferencji.
Dla menedżerów sektora transportu, spedycji, logistyki i produkcji (przewoźnicy, właściciele i pracownicy firm transportowych i logistycznych, spedytorzy i zleceniodawcy ładunków) udział jest bezpłatny, dostawcy usług i rozwiązań dla sektora TSL poniosą koszty udziału w konferencji w wysokości 1 100 PLN netto/os.
Aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej TMM oraz tutaj. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń, a ostateczny termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych upływa 5 września br.
Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.transport-manager.pl